Dwór na sprzedaż

 z.forys@forysnieruchomosci.pl |  +48 509 227 033 |  +48 16 671 10 44
Dwór na sprzedaż

Zespół budowli dworsko-parkowych. Opis nieruchomości - Dwór na sprzedaż

Dworek Targowiska tył dworu

Rodzaj nieruchomości

Nieruchomość to  zespół dworsko-parkowy, o powierzchni 4,21 ha, zlokalizowany w Targowiskach k/Krosna (województwo podkarpackie). Dwór to zespół budowli na który składa się: dwór, budynku „Lamusa”, altany, zabytkowej studni.

Zabytkowa studnia w zespole budowli Dworu w Targowiskach

Dwór składa się następujących kondygnacji:

Piwnice dworu w Targowiskach
  • piwnice których łączna powierzchnia wynosi 182 m2,  posiada dwie sale komercyjne, pomieszczenia socjalne (toalety oraz kotłownie),
  • parter o  powierzchni 351 m2, w której została zaplanowana część komercyjna (hall z recepcją, trzy sale restauracyjne, kuchnia z zapleczem magazynowym, toalety oraz szatnia) , na parterze znajduje się oraz część mieszkalna, w której znajdziemy salon, dwie sypialnie, kuchnia, łazienka oraz oddzielna toaleta,
  • poddasze o powierzchni 236 m2 zaadoptowano na część hotelową, w której znajduje się  10 komfortowych pokoi z łazienką

Pokoje sypialne

Część komercyjna

Część komercyjna dworu w Targowiskach
Sale restauracyjna dworu w Targowiskach
Hall z recepcją

Opis dworu:

Budynek wzniesiony około XIX w., na piwnicach pochodzących z wieku XVII lub wcześniej. Położony nad wąwozem, stawami, otoczony starodrzewiem – resztkami zabytkowego parku krajobrazowego.

W części parterowej jest obiektem mieszkalno – gościnnym, z kuchnią, pokojami gościnnymi i salonem

Technologia budowy:

parter – całkowicie murowane o grubości muru 43 cm,
piwnice – cztery główne pomieszczenia  sklepione kolebkowo o układzie regularnym, wykonane cegły palcówki i kamienia,
media, instalacje elektryczne, gazowa , kanalizacyjna (szambo), wodociągowa (studnia)

W południowej części działki z lokalizowany jest stary, drewniany budynek dawnego „Lamusa”- aktualnie dom weselny wykonany z bali drewnianych, na podmurówce. Budynek wzniesiony została wraz z całym zespołem obiektów dworskich w połowie XIX wieku.

Budynek dawnego „Lamusa” wraz z całym zespołem dworsko – parkowym wpisany jest do rejestru zabytków dawnego województwa krośnieńskiego na podstawie decyzji Urzędu Wojewódzkiego w Krośnie, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków L.dz. KS KL.IV – 5340/51/85/R z dnia 25 sierpnia 1985 r. Numer rejestru A – 50.

Charakterystyka budynku wchodzącego w skład nieruchomości

Budynek wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia. Obecnie budynek został częściowo zmodernizowany. Ściany zewnętrzne drewniane wzmocniono ścianką z cegły pełnej na zaprawie cementowo – wapiennej. Strop nad parterem wzmocniono i nieużytkowe poddasze adaptowano na poddasze użytkowe. Dach dwu – spadowy, konstrukcji drewnianej, stolcowo – krokwiowej, pokryty blachodachówką, ocieplony wełną mineralną. Rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej powlekanej. Dawniej obiekt pełnił funkcję magazynową, obecnie „Domu Weselnego”.

Fundamenty – ławy betonowe, oddzielnie dla ścian murowane z cegły i dla ścian konstrukcji drewnianej. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa, nietypowa. Posadzki z terrakoty, w sali balowej z parkietu dębowego. Kominek z piaskowca z rozprowadzeniem nadmuchowym ciepła i z klimatyzacją – bez agregatora. Stolarka drzwiowa drewniana. W kuchni sufit podwieszony. W sanitariatach posadzki z terrakoty, na ścianach płytki ceramiczne, ścienne. Schody na poddasze drewniane. Poddasze nad całością nie wykończone. Przy budynku jest bardzo duży taras: podłoga drewniana z posadzką kamienną. Do budynku została dobudowana część od strony południowo – zachodniej: szatnia, sanitariaty, komunikacja i schody na poddasze. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną oświetleniową i siłową, gazową, wodociągową i kanalizację sanitarną.

W budynku znajdują się następujące pomieszczenia:

Sala konsumpcyjna104,61 m2
Kuchnia26,29 m2
Magazyn produktów spożywczych –8,90 m2
Dezynfekcja jaj, obieralnia7,20 m2
Magazyn ziemniaków i warzyw4,80 m2
Zmywalnia6,60 in2
Rozdzielnia kelnerska6,75 m2
Magazyn napoi5,80 m2
Schowek porządkowy1,89 m2
Pokój socjalny5,44 nr
WC2,46 m2
Myjnia termosów4,73 m2
Rozdzielnia kelnerska6,75 m2
Korytarz15,48 m2
Sanitariaty, szatnia, komunikacja –41,50 m2
Razem249,20 m

W 2002 Obiekt przeszedł  kapitalną renowację począwszy od fundamentów i ścian nośnych, wykonano nowe poszycie dachu, stolarki oraz instalacji elektrycznej, gazowej, wodociągowej (studnia głębinowa) i kanalizacyjnej (szambo).

W budynku został zainstalowany monitoring oraz system sygnalizacji przeciwpożarowej. Odtworzono i pogłębiono stawy oraz przebudowano i odtworzono część dróg wewnętrznych.

Odtworzono i pogłębiono stawy

Oferowana nieruchomość to wyjątkowe miejsce z niezwykłą historią. Niewątpliwie zasługuję na uwagę potencjalnych inwestorów, którzy będą umieli wykorzystać ogromy potencja tej nieruchomości. Pod względem lokalizacji oraz powierzchni obiekt idealnie nadaje się na hotel z restauracją, pensjonat, dom spokojnej starości, ośrodek agroturystyczny, jak również na rezydencję. Park jaki i dwór jest również idealnym miejscem do urządzenia ośrodka hipoterapii dla dzieci. Wokół obiektu jest sporo miejsca do jazdy konnej.
W skład kompleksu dworskiego wchodzą dodatkowo dwa budynki, pełniące obecnie funkcję domu weselnego z profesjonalnie wyposażonym zapleczem gastronomiczny i noclegowym.

Pod względem lokalizacji oraz powierzchni obiekt idealnie nadaje się na hotel z restauracją, pensjonat, dom spokojnej starości, ośrodek agroturystyczny, jak również na rezydencję. Park jaki i dwór jest również idealnym miejscem do urządzenia ośrodka hipoterapii dla dzieci.

Park jaki i dwór jest również idealnym miejscem do urządzenia ośrodka hipoterapii dla dzieci

Jeżeli chcesz się przekonać, że właśnie znalazłeś to czego szukałeś. Zadzwoń i umów się na prezentację.

1

Umów się na prezentację nieruchomości wypełniając formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Zbigniew Foryś. Licencjonowany pośrednik nieruchomości. Licencjonowany zarządca nieruchomości. forysnieruchomosci.pl

 z.forys@forysnieruchomosci.pl |  +48 16 671 10 44 | +48 509 227 033

Realizacja:kreoart.pl

1
Używamy plików cookie do analizowania ruchu na stronie View more
Accept