Dwór na sprzedaż

 z.forys@forysnieruchomosci.pl |  +48 509 227 033 |  +48 16 671 10 44
Dwór na sprzedaż

Stary dworek w Targowiskach. Piękna nieruchomość na sprzedaż - Dwór na sprzedaż

Dwór w Targowiskach, widok od strony jeziora

Dwór w Targowiskach k/Krosna, miejsce zakwalifikowane do kategorii „Polska niezwykła”. Ta nieruchomość to szczególne miejsce, to powiew historii oraz klimat, spokój i piękno otaczającego je parku. Najlepiej zobaczyć piękno tego miejsca na własne oczy umawiając się na spotkanie.

Ten Dwór to miejsce należące w naszym kraju do tych najpiękniejszych.

Widok od strony stawu

Starodrzew składający się z ponad 127 pomnikowych, pięknych, rozbujałych drzew dębu szypułkowego i lipy. W parku otaczającym nieruchomość znajdziemy ponad 280 gatunków innych odmian drzew jak topole, jesiony, klon, czeremcha i krzewów. Wiele z tych roślin to unikalne gatunki, które tworzą swoiste arboretum (potwierdzone opinią rzeczoznawcy) .

Widok Parku

Specjaliści od drzewostanów zgodnie twierdzą, że pod względem położenia i urody jest to jeden z najcenniejszych ogrodów w Polsce.

Pokoje sypialne

Zobacz to miejsce już teraz, poczuj ten klimat. Zapraszamy na filmowy spowolniony spacer i odwiedziny.

Nieruchomość to  zespół dworsko-parkowy, o powierzchni 4,21 ha, zlokalizowany w Targowiskach k/Krosna, województwo podkarpackie składa się  z :

–  historycznego dworu Gołaszewskich herbu Kościesza, zbudowany przez dawni właścicieli Targowisk pochodzący z XVII wieku, położony na działkach o pow. 2,27 ha.

Budyeek w części parterowej był obiektem mieszkalnym,

– budynkiem dawnego „Lamusa” aktualnie domem weselnym, budynkiem gospodarczym – daptowanym na Muzeum Rzemiosła Euroregionu Karpaty na działakcj o łacznej pow, 2,27 ha

Dwór obronny , z widocznymi jeszcze obwarowaniami, został wzniesiony na skarpie otoczonym stawami, w dnie wąwozu, przez który płynie potok Badoń, przedzielony groblą, stanowił swoistą  twierdzę.

W 2002 Obiekt przeszedł  kapitalną renowację począwszy od fundamentów i ścian nośnych, wykonano nowe poszycie dachu, stolarki oraz instalacji elektrycznej, gazowej, wodociągowej (studnia głębinowa) i kanalizacyjnej (szambo).

W budynku został zainstalowany monitoring oraz system sygnalizacji przeciwpożarowej.
Odtworzono i pogłębiono stawy oraz przebudowano i odtworzono część dróg wewnętrznych.

1

Umów się na prezentację nieruchomości wypełniając formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Zbigniew Foryś. Licencjonowany pośrednik nieruchomości. Licencjonowany zarządca nieruchomości. forysnieruchomosci.pl

 z.forys@forysnieruchomosci.pl |  +48 16 671 10 44 | +48 509 227 033

Realizacja:kreoart.pl

1
Używamy plików cookie do analizowania ruchu na stronie View more
Accept